Kurumsal

SMS Hakkında

cicekSMS


SMS Nedir?

SMS (Short Message Service – Kısa Mesaj Servisi), GSM şebekeleri üzerinden mobil telefon vasıtası ile ileti yollanması ve alınması işlemlerini kapsar. Bir SMS iletisi Latin alfabesi kullanılarak harfler, rakamlar ve alfa nümerik karakterlerle, standart olarak 155 karakter uzunluğunda oluşturulan kısa, öz ve etkili mesajlardır.


Toplu SMS Nedir?

Bir cep telefonundan SMS göndermekten farklı olarak, bilgisayarınızdan internet altyapısını kullanarak GSM networkuna erişmenizi ve doğrudan çoklu SMS gönderimleri yapmanızı sağlayan mesajlaşma sistemidir. Toplu SMS ile çok sayıdaki Müşterinize/Üyenize belirlediğiniz bir kısa mesajı, aynı anda gönderebilir, gönderdiğiniz kısa mesajlarda GSM numarası yerine Markanızı ya da Kurumunuzun adını kullanabilir, hemen ya da ileri tarihli gönderimler yapabilirsiniz. Tüm bunların yanında göndermiş olduğunuz iletilerin alıcılarına ulaşıp ulaşmadığını raporlayabilirsiniz. Bir Cep Telefonundan diğer bir cep telefonuna SMS göndermeye göre, çok daha ekonomik, pratik ve hızlı olan bu sistemde gönderimlerinizi internete erişebildiğiniz herhangi bir bilgisayardan da yapabilirsiniz.


Toplu SMS Avantajları

Uygulama Hızlı ve Kolaydır:

Çok kısa bir zaman diliminde çok fazla kişiye aynı anda ulaşmanın en hızlı ve en kolay yolu Toplu SMS Servisidir. Hedef kitlenizle iletişim kurmak için mektup ve faks gibi zahmetli araçlar yerine göndereceğiniz mesaja karar verdikten sonra onu hedefinize ulaştırmak SMS ile çok hızlı ve kolaydır.


Maliyeti Düşük ve Uzun Surelidir:

Geleneksel iletişim, reklam ve tanıtım araçlarına kıyasla SMS çok daha ucuzdur.


Etkisi Yüksek ve Kalıcıdır:

Geleneksel yollarla yapılan tanıtımların hedef kitleye ulaşıp ulaşmadığından emin olamazsınız ama SMS gönderdiğiniz kişinin mesajınızı aldığından emin olabilirsiniz. Çünkü cep telefonuna gelen bir mesajın okunmadan silinme ihtimali çok düşüktür.


Kalite ve Prestij:

Markanızın, kurumunuzun veya şahsınızın adını/numarasını kullanarak bilgi, duyuru, kampanya, tanıtım, açılış, tebrik vb. birçok alanda kaliteli ve prestijli iletişim kurmanızı sağlar.


Ayrıntılı Raporlama:

SMS Gönderimleri ne zaman kaç kişiye ve kimlere ulaşıp ulaşmadığı ayrıntılı olarak raporlanır.


SMS Kullanım Alanları:

Kooperatifler, Dernekler, Okullar, Eğitim Kurumları, Üretim, Ulaşım, Turizm, Sigorta, Sağlık, Parakende, Otomotiv, Lojistik, Finans/Banka, Eğlence, Eğitim, Dağıtım, Basın Yayın, İnternet Siteleri şeklinde her alanda kullanılmaktadır. Ayrıca günümüzde internet teknolojisi ve buna bağlı olarak internet üzerinden hizmet veren kurumlar/kuruluşlar/şahıslar artık SMS ile çok daha etkileşimli, hızlı ve güvenli bilgi aktarımı gerçekleştirmektedir. Ayrıca sistemlerde kullanılan doğrulama ve güvenlik işlemlerinde çok büyük bir role sahiptir.

Kurumsal Çözümler

cicekSMS


Neler Yapıyoruz?

Ar-Ge Yazılım Grubumuz ile kurumsal firmaların, eğitim kurumlarının, okulların, e-ticaret internet sitelerinin ve bir çok alanda faaliyet gösteren kurum/kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için kolay kullanılabilen, hızlı çalışan modern bir arayüz tasarladık. Yüksek performanslı, güvenli ve kaliteli toplu mesajlaşma hizmeti sunuyoruz. Sunduğumuz bütün ürün ve hizmetler, yazılım ve telekomünikasyon alanındaki geniş tecrübeye sahip olan cicekSMS bünyesindeki uzman ekip tarafından ADANA'da hizmet vermekteyiz. Gelişen teknoloji ve sizlerden gelen talepler doğrultusunda yenilikler yaparak daha fonksiyonel kullanılabilir arayüz geliştiriyoruz.


Çözüm Üretiyoruz

Günümüz teknolojisinde akla gelen ilk iletişim aracı cep telefonudur, artık hemen hemen her insan cep telefonu kullanmaktadır. Toplu SMS gönderen sistemin kolay olduğu kadar güvenilir olması, pratik ve fonksiyonel olması çok önemlidir. Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren firmaların, eğitim kurumlarının, okulların, e-ticaret internet sitelerinin ve farklı alanda faaliyet gösteren başka kurum/kuruluşların kendi internet sitelerinde veya sistemlerinde mesaj gönderen uygulama ekleyenilmesi mümkündür. Kendi sisteminizde/internet sitesinde rahatlıkla kullanabilmeniz için oluşturmuş olduğumuz APİ KODLARI mevcuttur. Bu APİ KODLARI sayesinde günümüzde de kullanımı giderek artan Mobil Bildirim başlığı altında; müşterinize/üyenize gelişmelerden anında bilgi verebilmek, üyelik sistemlerinde güvenlik kodu doğrulaması, şifre doğrulaması vb. bir çok türde çok amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Biz, cicekSMS olarak ismimize yansıttığımız bu değeri büyük bir sorumluluk ve özenle besliyoruz. Müşterimizin ihtiyacı olduğu saniyede, 7/24 hizmet verecek sinerjiyi ortaya koyan aktif, insiyatif alabilen, kalifiye çalışanları ile kaliteli hizmet sunan bir ADANA firmasıdır.

Sistem Hakkında

cicekSMS


SİSTEM HAKKINDA

İnternet Sitemizi siz değerli kullanıcıların hizmetine 7/24 kesintisiz sunan SERVER (Veritabanı, Sistem, Arayüz) kendi bünyemizde bulunmaktadır. Bu ayrıcalık internet sitemizde oluşturduğunuz hesaplarda/üyeliklerde tarafınızdan kayıt edilen bilgilerin 3. şahıslarca/kurumlarca görülebilmesini engellemiş olmaktadır. Bu özellik ise tarafınızda sakladığınız müşterinize, personelinize, öğrencinize, velinize veya tanıdıklarınıza ait bilgiler sistemimizde güvende olduğu anlamına gelmektedir. Bilgileriniz sistem tarafından yedek alınır, veri kaybı oluşmasını engeller.


Bilgi/Veri Güvenliği Hakkında

Toplu SMS satın almadan önce, ilgili firmadan verilerinizin yedeklendiği ve 3. kişilerle paylaşılmadığıyla ilgili güvenlik kontrolü isteyiniz. Lisanssız ve merdiven altı hizmet sağlayan firmalar, veri tabanlarında sakladığı kişi ve numara bilgilerini 3. kişi ve kurumlara satabilmektedir. Sizin haberiniz olmadan rehber bilgilerinizin, hizmeti aldığınız firma tarafından paylaşılması durumunda devlet muhatap olarak sizi alır ve ağır para cezalarıyla karşılaşırsınız. Böyle bir durumla karşılaşmamak için hizmet aldığınız firmayı dikkatli seçmeniz gerekmektedir.


Doğru Ve Şüpheli Firmaların Farkı Nedir?

Firma seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken ilk kural STH lisansıdır. STH lisansını belirtmeyen tüm firmalardan uzak durmanız gerekmektedir. Bu lisansı belirtmeyen tüm firmalar potansiyel olarak gönderimlerini yapmadığı halde, raporlamalarında göndermiş gibi göstererek SMS'lerinizi azaltabilir, rehber bilgilerinizi başka kişi veya kurumlarla para karşılığında paylaşabilir ve sizi cezai sorumlulukla karşı karşıya bırakabilir.

Lisans dışında yasal olmayan firmaları tespit etmenin bir diğer yolu da fiyat politikalarıdır. Ham maliyetlerini aşağıda belirttiğimiz koşullara rağmen, ciddi şekilde düşük rakamlarla hizmet verdiğini iddia eden bir firmadan uzak durmanız gerekir. Bu firmaların belirtilen ucuz fiyatlarla iş yapabilmesinin tek yolu, yukarıda belirttiğimiz şekilde, arkaplanda çalışan algoritmalarla gönderimi yapılmayan ancak raporda gönderildiği söylenen numaralarla kredilerinizi azaltmaktır. Bu durum programlamayla yapıldığı için herhangi bir tespit etme ya da fark etme şansınız yoktur. Toplu SMS ve elektronik iletişim hizmetlerini olması gerekenden ucuza veren bir firma güvenilir olamaz.

Gizlilik Politikası

cicekSMS


GİZLİLİK POLİTİKASI

Lütfen dikkatle okuyunuz.


cicekSMS olarak müşterilerimizin kişisel gizliliğine saygı duyuyor ve gizliliğinizi koruyacak önlemler alıyoruz. cicekSMS servisini kullanan ve ziyaret eden herkes açısından web sitemizin güvenli bir ortam olması için çalışmaktayız. Sizlere mümkün olan en iyi online servisleri ve en iyi ürünleri sunmak bizim işimiz.


Bu gizlilik anlaşmasının amacı sizlerle aşağıdaki maddeleri tam anlamıyla paylaşmaktır.

- Sizden aldığımız bilgilerin neler olduğunu

- Bilgiyi nasıl kullandığımızı

- Bilgiyi kimlerle paylaştığımızı

- Bu bilgiyi nasıl değiştirebileceğinizi

Bu politika bizim web sitemizi bağlamaktadır, yalnız websitemizde linki olan diğer websiteleri için bağlayıcı değildir. Bu politika SMS Sözleşmemiz ile birleştirilmiştir ve ona tabidir.


Topladığımız Bilgiyi Nasıl Kullanıyoruz?

Sizden aldığımız bilgileri, sizlere taahhüt ettiğimiz hizmetleri vermek için kullanmaktayız. Sizler hakkında kişisel olarak ayırt edici olan bilgileri ise pazarlama ve promosyon çalışmalarımızı güçlendirmek, site kullanımını istatiksel olarak analiz etmek, sunduğumuz içerik ve ürün sunumlarını geliştirmek ve site içeriğini ve düzenini size göre uyarlamak için kullanabiliriz. Bunu yapmaktaki amacımız sitemizin sizlerin ihtiyacına cevap verecek şekilde gelişmesini sağlamaktır. Kişisel olarak ayırt edici bilgilerinizi, zaman zaman, sizin menfaatinize olduğuna inandığımız bilgileri size göndermek için kullanabiliriz - istenen bannerlar ya da promosyonlar gibi. İdari konular ya da son haberler hakkında sizle iletişime geçmek için e-mail adresinizi veya gsm numaranızı kullanmaktayız.


Veritabanı Bilgilerinin Korunması

Text mesaj gönderimi ve veya bellek oluşturma amaçlı cicekSMS'e gönderilen her bilgi hamili hesabınızda saklı tutulacaktır. cicekSMS, yasal bir zorunluluk nedeniyle aksi gerekmedikçe bu bilgiyi sizin onayınız olmadan asla biriktirmeyecek veya üçüncü kişi ya da kurumlara dağıtmayacaktır. Bizim veritabanımızda oluşturduğunuz ya da bize gönderdiğiniz müşteri bilgileri, numaralar ve her tür veri tabanı için bu kaide geçerlidir.


Bilgilerinizin İfşa Edilmesi

Herhangi bir üçüncü kişi ya da kuruma kişisel olarak ayırt edici olan bilgileriniz bizim tarafımızdan satılmayacak ya da kiralanmayacaktır. Buna ek olarak, idari makamlar (Cumhuriyet Başsavcılıkları, Kolluk Kuvvetleri) tarafından istenmesi halinde bilgilerinizin tarafımızdan ifşa edilmesi yasal bir zorunluluktur.


Bilgileriniz Gözden Geçirme ya da Değiştirme

Hesabınızdaki bilgileri değiştirmek istediğiniz zaman Kullanıcı Paneli'ne Hesap Girişi yapınız. Burada bilgilerinizi değiştirebilir ya da güncelleyebilirsiniz.


Sorumluluğumuzun Sınırları

Mahremiyetiniz bizim için çok önemli olmakla beraber, mevcut yasal ve teknik düzenlemeler nedeniyle bilgilerinizin bu metinde bahsedilen haller dışında hiçbir şekilde üçüncü taraflara açılmayacağını garanti edemiyoruz. Bunun dışında gerekli ya da uygun olduğuna inandığımız hallerde, bu bilgileri emniyet makamlarıyla da diğer idari makamlarla paylaşmak yetkimiz dahilindedir. Bu ifşa hiçbir şekilde ticari amaçlarla yapılamaz ya da ticari kullanım için cicekSMS'den istenemez. Hizmetlerimizden yararlanabilmeniz için bu gizlilik politikasını kabul etmiş olmak zorunludur ve burada bahsi geçen tüm koşullar sizler ve bizler için bağlayıcıdır.


Kişisel Verilerin Korunması

Değerli müşterimiz;


07.04.2016 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında Şirketimiz Veri Sorumlusu sıfatına sahip olup bu sıfatın gerektirdiği yükümlülükler yerine getirmek için gerekli uyum çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Bu çerçevede üyelik sıfatınız devam ettiği müddet boyunca kişisel verileriniz işbu Kanun çerçevesinde Şirketimiz cicekSMS tarafından muhafaza edilip vermiş olduğunuz onay çerçevesinde işlenecektir. Belirtmek isteriz ki; Kişisel Verileriniz sizlere daha iyi bir hizmet sunmak, web paneli deneyimi sağlamak, ürün ve hizmetlerimize ilişkin pazarlama, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı iletişimleri gerçekleştirmek, istatistiki bilgi toplamak ve derlemek ve ticari faaliyetlerini geliştirmek amaçlarıyla tarafımızca kullanılabilecektir.


Bu kapsamda dilediğiniz zaman Kanunun 11. maddesi kapsamında Veri Sorumlusu olan Şirketimize başvurarak aşağıda belirtilen hakları kullanabilirsiniz.


Buna göre kişisel verisi işlenen müşterilerimiz;

- Kendisine ait kişisel verilerin işlenip işlenmediğini öğrenme,

- İşlenen kişisel verileri varsa bunlara ilişkin bilgi talep etme,

- Kişisel verilerin işlenme amacını ve bu verilerin amaca uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

- Kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerindeki hataların düzeltilmesini ve eğer aktarım yapılmışsa ilgili üçüncü kişiden bu düzeltmenin istenmesini talep etme,

- Kişisel verilerin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde bu verilerin silinmesini, yok edilmesini ya da anonim hale getirilmesini isteme ve eğer aktarım yapılmışsa bu talebin aktarılan üçüncü kişiye iletilmesini isteme,

- İşlenen verilerin neticesinde kişi ile ilintili olumsuz bir sonuç çıkmasına itiraz etme,

- Kanun’a aykırı veri işleme nedeniyle zararının ortaya çıkması halinde zararını yasalar çerçevesinde talep etme haklarına sahiptirler.

Yukarıda sayılan bu talepler internet sitemiz üzerinde bulunan İletişim Formunu doldurmak veya iletişim numaralarımızı aramak suretiyle Şirketimize her zaman aktarılabilirsiniz.

Kullanıcı Sözleşmesi

cicekSMS


KULLANICI SÖZLEŞMESİ
Sözleşme İle İlgili Yapılması Gerekenler

BAŞLIK TALEP FORMU - SÖZLEŞMESİ ve GENEL SÖZLEŞME ŞARTLARI olmak üzere iki adet dosya bulunmaktadır.

1. BAŞLIK TALEP FORMU - SÖZLEŞMESİ' nde bulunan Başlık Talep Formunda ve akabindeki sayfasında bulunan Sözleşmesinde alt taraftaki Kaşe/İmza bölümünü, GENEL SÖZLEŞME ŞARTLARI' nın son sayfasındaki Kaşe/İmza bölümünü imzalayıp kaşeledikten sonra;

Vergi Levhası

Kimlik Fotokopisi (Sürücü Belgesi de olabilir.)

Okullar için görevyeri belgesi

belirtilen evraklar EKİ OLARAK SÖZLEMEYE eklenir.

Evraklar tamamlandıktan sonra evrakları ciceksms@hotmail.com isimli e-posta adresimize veya 0505 678 79 80 Whatsapp üzerinden fotoğraflarını gönderebilirsiniz. Hesabınız ve Gönderici Başlığınız Hemen Onaylanacaktır.

Başlık Talep Formunda belirteceğiniz başlık en az 3, en fazla 11 karakterli olmalıdır.

Örnek:

"cicekSMS" - "AdanaEgitim" - "SeyhanOkulu" - "C.OvaDernegi" - "iLKAnaOkulu" - "Real M1" gibi...


Son kullanıcı SMS sözleşmesi

İmza beyannamesi

Vergi levhası

İmza yetkilisinin kimlik fotokopisi

Son kullanıcı SMS sözleşmesi

İmza sirküleri

Vergi levhası

İmza yetkilisinin kimlik fotokopisi

Encümen kararı

SMS yazı örneği, (Örneği Aşağıdadır) Mutlaka belediye mühürü ve belediye başkanının kaşesi ve imzası olmalı.

Yetkilinin kimlik fotokopisi

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Belediye Başkanlığımız adına; Toplu SMS hizmetinin cicekSMS firmasının sistemini kullanarak www.ciceksms.net web sitesi üzerinden toplu SMS gönderimi yapılmasına başkanımız. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . yetkili kılınmıştır.

SMS karar örneği

Karar defterinin noterden onaylı ilk sayfası

Yetkilinin kimlik fotokopisi

SMS kararında mutlaka dernek kaşesi olmak zorundadır.

Sözleşmeler dernek yetkilileri tarafından imzalanmalıdır.

Yönetim kurulunun ..../..../2017 tarihli . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . günü toplanarak; cicekSMS firmasının sistemini kullanarak www.ciceksms.net web sitesi üzerinden toplu SMS gönderimi yapılmasına . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . yetkili kılınmıştır.

SMS karar örneği

Karar defterinin noterden onaylı ilk sayfası

Yetkilinin kimlik fotokopisi

SMS kararında mutlaka hastane kaşesi olmak zorundadır.

Sözleşmeler hastane yetkilileri tarafından imzalanmalıdır.

Özel hastaneler için Vergi Levhası

Yönetim kurulunun ..../..../2017 tarihli . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . günü toplanarak; cicekSMS firmasının sistemini kullanarak www.ciceksms.net web sitesi üzerinden toplu SMS gönderimi yapılmasına . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . yetkili kılınmıştır.

Muhtarın kimlik fotokopisi

Sözleşmeler muhtar tarafından imzalanmalıdır.

Muhtar olduğuna dair belge (mazbata)

Encümen Kararı

Sözleşmeler Oda Başkanı tarafından imzalanmalıdır.

Yetkilinin kimlik fotokopisi

Başkan olduğuna dair yetki belgesi

Mutlaka partinin mühürü ve parti Başkanının kaşesi ve imzası olacak.

Karar defterini noter onaylı ilk sayfasınını fotokopisi

Yetkilinin kimlik fotokopisi

Varsa yetkilinin imza beyannamesi

Başkan olduğuna dair yetki belgesi

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Toplu SMS hizmetinin cicekSMS firmasının sistemini kullanarak www.ciceksms.net web sitesi üzerinden yapılmasına başkanımız . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . yetkili kılınmıştır.

Dekan yada Bölüm Başkanının, üniversite yada okulun, mühürü ve yetkilinin kaşesi, imzası olmak zorundadır.

Yetkililerin kimlik fotokopileri

Dekan-Bölüm başkanı yada okul müdürü olduğuna dair imzalı mühürlü ve kaşeli yetki belgesi

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . olarak; cicekSMS firmasının sistemini kullanarak www.ciceksms.net web sitesi üzerinden toplu SMS gönderimi yapılmasına dekanımız veya bölüm başkanımız . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . yetkili kılınmıştır.

Gönderici Başlık (Orjinatör) Sözleşmesi

cicekSMS


HİZMET SÖZLEŞMESİ

Servis sağlayıcıları, müşterileri aralarında "Hizmet Sözleşmesi" yapmak zorundadır. Bu sözleşmeler BTK tarafından kayıt altına alınır ve kontrol edilir. Hiç bir sözleşme yapmadan hizmeti kullanan ve kullandıranlar cezai şartlarla karşı karşıya kalır. Hizmet aldığınız firmadan bu sözleşmeyi isteyin ve BTK'ya bildirildiğinden emin olun.


Kurumsal Başlıklı SMS’in Avantajları Nelerdir?

Müşterilerinize toplu mesaj atarken rastgele bir telefon numarası yerine numaranızın kurumsal kimliğiniz olduğu bir SMS atabilirsiniz. Gönderdiğiniz her mesajda firma isminiz telefon numarası yerine çıktığı için müşterileriniz, SMS’in sizin firmanızdan geldiğinden emin olarak mesajı okurlar. Bu hem marka kimliğinizi ön plana çıkarırken, hem de müşterileriniz için de bir güven imajı çizecektir.

Ayrıca mesajınız numara üzerinden gönderilmeyeceği için diğer kurumsal mesajlarla ve operatör mesajlarıyla karışmaz. Böylece telefonların akıllı numara engelleme gibi filtrelerine takılmadan mesajınız ulaşması gereken yere ulaşır.

Kurumsal SMS ile müşteri ve marka arasındaki bağın daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz. Onlara ilgilendikleri kampanya ve özel günler için SMS atabilir, böylece hem onlara özel hissettirebilir hem de düşük maliyet ile kampanyanızı ulaştırabilirsiniz.


Başlık (Orjinatör) Sözleşmesi

Dosyayı indirip gerektiği şekilde tam doldurarak imzalıyorsunuz, tarafımıza evrakları gönderdiğinizde talep ettiğiniz başlık (orjinatör) ücretsiz olarak şahsınıza/kurumunuza tanımlanacaktır. Tanımlanan başlık ile hemen sistem üzerinden toplu SMS gönderimine başlayabilirsiniz.

Gerekli Evraklar

cicekSMS


GEREKLİ EVRAKLAR - DÖKÜMANLAR
cicekSMS - BTK Lisansı

cicekSMS, hizmeti ile birlikte verilen Toplu Mesajlaşma Hizmeti Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu işletmeci (Operatör) Lisanslı Öztek Haberleşme ad ve hesabına ÇÖZÜM ORTAĞIDIR.

Kısayol Bağlantılar
Takip Edin
cicekSMS
cicekSMS
cicekSMS
cicekSMS
0505 678 7980
Copyright 2023 cicekSMS Her Hakkı Saklıdır | Adana